Kurs “Sztuczna inteligencja w edukacji”

Centrum Szkolenia Zawodowego UNIWERS zaprasza na szkolenie:

SZTUCZNA INTELIGENCJA W EDUKACJI

program szkolenia

• Pojęcie sztucznej inteligencji
  • Zastosowanie w edukacji
  • Prompt
  • Aplikacje i narzędzia oparte na sztucznej inteligencji
  • Czaty SI – generatory treści (CzatGPT, Bing Copilot, Gemini Google, Claude)
  • Narzędzia do generowania grafik
  • Narzędzia do generowania testów i quizów
  • Narzędzia do generowania prezentacji
  • Narzędzia do generowania awatarów i głosu
  • Inteligentna praca z tekstem
  • Edycja grafiki, audio i video
  • Narzędzia do kontroli treści
  • Inne przydatne narzędzia
  • Ćwiczenia praktyczne na dostępnych aplikacjach i narzędziach

Efekty kształcenia:

1. Wiedza i zrozumienie:
    • Uczestnik zrozumie pojęcie sztucznej inteligencji i jej podstawowe zasady.
    • Uczestnik będzie świadomy różnych zastosowań sztucznej inteligencji w edukacji.
  2. Umiejętności praktyczne:
    • Uczestnik będzie potrafił używać różnych aplikacji i narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, takich jak generatory treści (np. ChatGPT, Bing Copilot, Gemini Google, Claude).
    • Uczestnik nauczy się korzystać z narzędzi do generowania grafik, testów i quizów, prezentacji oraz awatarów i głosu.
    • Uczestnik będzie w stanie efektywnie pracować z tekstem za pomocą inteligentnych narzędzi.
    • Uczestnik opanuje podstawowe techniki edycji grafiki, audio i video przy użyciu narzędzi SI.
    • Uczestnik nauczy się korzystać z narzędzi do kontroli treści oraz innych przydatnych narzędzi wspomagających edukację.
  3. Kompetencje społeczne i organizacyjne:
    • Uczestnik będzie potrafił zastosować zdobytą wiedzę i umiejętności do poprawy jakości procesu nauczania i uczenia się.
    • Uczestnik będzie mógł współpracować z innymi w kontekście wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji.
    • Uczestnik będzie potrafił samodzielnie eksperymentować z nowymi narzędziami i aplikacjami oraz oceniać ich przydatność w edukacji.
  4. Ćwiczenia praktyczne:
    • Uczestnik weźmie udział w praktycznych ćwiczeniach z użycia dostępnych aplikacji i narzędzi, co pozwoli na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności.
    • Uczestnik będzie mógł przećwiczyć konkretne scenariusze użycia narzędzi SI w edukacji, co zwiększy jego pewność siebie i kompetencje w praktycznym stosowaniu tych technologii.

Te efekty kształcenia pozwolą uczestnikom na kompleksowe zrozumienie roli sztucznej inteligencji w edukacji oraz na praktyczne wykorzystanie dostępnych narzędzi i aplikacji w codziennej pracy edukacyjnej.

Zgłoszenia na kurs przyjmowane są

w CSZ UNIWERS w Giżycku ul. Wodna 4 Tel./Fax (87) 428 22 76 oraz gizycko@cszuniwers.pl