Kurs “Bezpieczeństwo w sieci”

Centrum Szkolenia Zawodowego UNIWERS zaprasza na szkolenie:

BEZPIECZEŃŚTWO W SIECI

program szkolenia

1. Złośliwe oprogramowanie
  2. Bezpieczne korzystanie z sieci Internet
  3. Spam i phishing
  4. Hasła
  5. Prywatność w portalach społecznościowych
  6. Cyberprzemoc
  7. Szyfrowanie danych
  8. Socjotechnika
  9. Zabezpieczenia biometryczne
  10. Aktualizacja oprogramowania
  1. Wiedza i zrozumienie:
    1. Uczestnik zrozumie, czym jest złośliwe oprogramowanie oraz jak działa.
    1. Uczestnik pozna zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
    1. Uczestnik będzie świadomy zagrożeń związanych ze spamem i phishingiem oraz metod ich rozpoznawania i unikania.
    1. Uczestnik zrozumie znaczenie silnych haseł oraz sposoby ich tworzenia i zarządzania nimi.
    1. Uczestnik pozna zasady ochrony prywatności w portalach społecznościowych.
  2. Umiejętności praktyczne:
    1. Uczestnik będzie potrafił rozpoznawać i reagować na cyberprzemoc.
    1. Uczestnik nauczy się podstaw szyfrowania danych oraz zastosowania tej wiedzy w praktyce.
    1. Uczestnik będzie umiał rozpoznawać i przeciwdziałać technikom socjotechniki stosowanym przez cyberprzestępców.
    1. Uczestnik nauczy się korzystać z zabezpieczeń biometrycznych w celu zwiększenia bezpieczeństwa.
    1. Uczestnik będzie potrafił zarządzać aktualizacjami oprogramowania, aby zapewnić ochronę przed nowymi zagrożeniami.
  3. Kompetencje społeczne i organizacyjne:
    1. Uczestnik będzie potrafił edukować innych w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz promować dobre praktyki.
    1. Uczestnik będzie zdolny do współpracy z innymi w celu zwiększenia ogólnego poziomu bezpieczeństwa w organizacji lub społeczności.
    1. Uczestnik będzie potrafił ocenić ryzyko i wdrażać odpowiednie środki ochrony danych w różnych kontekstach.
  4. Ćwiczenia praktyczne:
    1. Uczestnik weźmie udział w praktycznych ćwiczeniach dotyczących rozpoznawania i usuwania złośliwego oprogramowania.
    1. Uczestnik przećwiczy tworzenie i zarządzanie silnymi hasłami oraz stosowanie szyfrowania danych.
    1. Uczestnik będzie uczestniczyć w symulacjach ataków phishingowych i socjotechnicznych oraz nauczy się na nie reagować.
    1. Uczestnik przećwiczy konfigurację zabezpieczeń biometrycznych i procedury aktualizacji oprogramowania.

Te efekty kształcenia zapewnią uczestnikom kompleksową wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do bezpiecznego korzystania z Internetu i ochrony przed zagrożeniami cyfrowymi.

Zgłoszenia na kurs przyjmowane są

w CSZ UNIWERS w Giżycku ul. Wodna 4 Tel./Fax (87) 428 22 76 oraz gizycko@cszuniwers.pl